Perkhidmatan Perkhidmatan

Aduan Perlakuan Kesalahan Undang-Undang Veterinar

MEMBUAT ADUAN AWAM  ATAU MELAPOR SEBARANG PELAKUAN KESALAHAN DI BAWAH UNDANG-UNDANG VETERINAR DVS
Orang awam jika ada sebarang maklumat atau aduan berkaitan pelakuan kesalahan di bawah Undang-Undang Veterinar DVS  bolehlah dilaporkan segera kepada Pegawai Penguatkuasa (sebagai Pihak Berkuasa Veterinar) di Jabatan Perkhidmatan Veterinar seperti di Lampiran A & B.

 

Lampiran A
SENARAI ALAMAT PEJABAT BAHAGIAN PENGUATKUASA IBU PEJABAT PERKHIDMATAN VETERINAR, PUTRAJAYA.
(Mulai 21 Jun 2012)

 

BIL ALAMAT BAHAGIAN PENGUATKUASA, IPPV
& LAMAN SESAWANG JPV
TELEFON, FAKS & EMEL
1

Pengarah Bahagian Penguatkuasa
Ibu Pejabat Perkhidmatan Veterinar
(Kementerian Pertanian dan Industri Asas Tani),
Wisma Tani, Aras 2, Blok Podium 1A, Lot 4G1,
Presint 4,
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan,
62630 Putrajaya.
(U/P: Dato’ Mohamed Radzuan bin Malek)

Alamat Laman Web JPV: http://www.dvs.gov.my
Alamat membuat aduan (Hantar Ticket): http://www.dvs.gov.my/web/guest/komen_aduan

03-8870 2000 (Talian Am)
03-8870 2017 (Talian Terus)
03-8888 6643 (Faks)
 019-210 3344 (T/Bimbit)
radzuan@dvs.gov.my

Alamat emel (am) untuk menghantar aduan awam: pro@dvs.gov.my

 

Lampiran B
SENARAI ALAMAT PEJABAT PENGUATKUASA JAB PERKHIDMATAN VETERINAR NEGERI / W. PERSEKUTUAN & CAWANGAN (Mulai 21 Jun 2012)

BIL. ALAMAT PEJABAT PENGUATKUASA JPV NEGERI / WP TELEFON, FAKS & EMEL
2 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Perlis
KM 3, Jalan Raja Syed Alwi,
01000 Kangar,
Perlis Indera Kayangan
(U/P: Encik Abdussalam bin Hj. Harun)
04-979 2616 (Talian Am)
04-976 0750 (Faks) 019-454 4600 (T/Bimbit)
abdus@dvs.gov.my
3 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Kedah
Jalan Dato’ Kumbar,
05300 Alor Setar,
Kedah Darul Aman.
(U/P:Encik Roslan Bin Mohd Isa)
04-731 0288 (Talian Am)
04-735 8273 (Faks) 019-419 1940 (T/Bimbit)
roslan@dvs.gov.my
4 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Pulau Pinang
Bukit Tengah,      
14000 Bukit Mertajam,
Pulau Pinang.
(U/P: Encik Loganathan a/l Armon)

04-508 4879 (Talian Am)
04-508 4366 (Faks)
019-416 0675 (T/Bimbit)
loganathan@dvs.gov.my

4 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Perak
Jalan Sultan Azlan Shah (U),
31400 Ipoh,
Perak Darul Ridzuan.
(U/P: Encik Tambe Raja a/l Govindasamy)
05-547 5770 (Talian Am & Faks)
019-573 5245 (T/Bimbit)
gtambe@dvs.gov.my
5 Ketua Penguatkuasa Veterinar Cawangan
Jabatan Perkhidmatan Veterinar,
Komplek Rumah Sembelih,
Jalan Pokok Assam,
34000 Taiping,
Perak Darul Ridzuan.
(U/P: Encik Nageswara Rao a/l N. Naryasamy)
05-808 7908 (Talian Am & Faks) 019-510 5285 (T/Bimbit)
nageswara@dvs.gov.my
6 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Selangor
Jalan Utas 15/7,
40630 Shah Alam,
Selangor Darul Ehsan.
(U/P: Encik Subramanian a/l Ellapan)
03-5519 6711 (Talian Am)
03-5519 6711 (Faks)
019-228 0675 (T/Bimbit)
subramanian@dvs.gov.my
7 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar W. P. K/Lumpur
Jalan Selar 4 (Taman Pertama),
Km 4, Off Jalan Cheras,
56000 Kuala Lumpur.
(U/P: Puan Hasiah bt. Musa)
03-9283 7079 (Talian Am)
03-9287 4587 (Faks)
019-227 5245 (T/Bimbit)
hasiah@dvs.gov.my
8 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar W. P. Labuan
Jalan Saguking,
Peti Surat 81180,
87021 Wilayah Persekutuan Labuan.
(U/P: Encik Mohd Huruj bin Paiman)
087- 412 246 (Talian Am)
087- 414 523 (Faks)
016-587 0250 (T/Bimbit)
huruj@dvs.gov.my
9 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Sembilan
Lot 1504, Mukim Pantai,
Batu 6, Jalan Jelebu,
71770 Seremban,
Negeri Sembilan Darul Khusus.
(U/P: Encik Bassri bin Hassan)
06-762 8857 (Talian Am)
06-762 9022 (Faks)
019-660 0167 (T/Bimbit)
bassri@dvs.gov.my
10 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Melaka
Jalan Ayer Keroh,
75450 Melaka.
(U/P: Encik Mohammad Nizam bin Abdullah)
06-232 5102 (Talian Am)
06-232 6144 (Faks)
019-660 0177 (T/Bimbit)
mnizam@dvs.gov.my
11 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Johor
Jalan Kebun Teh Lama,
80250 Johor Bahru,
Johor Darul Takzim.
(U/P: Encik Tee Thian See)
07-2246958 (Talian Am)
07-224 6961 (Faks) 019-770 5245 (T/Bimbit)
tee@dvs.gov.my
12 Ketua Penguatkuasa Veterinar Cawangan
Jab. Perkhidmatan Veterinar Daerah Segamat,
Jalan Awang,
85000 Segamat,
Johor Darul Takzim.
(U/P: Encik Fadzilah bin Abd Karim)
07-931 6613 (Talian Am)
07-931 6615 (Faks)
019- 9875285 (T/Bimbit)
fadzilah@dvs.gov.my
13 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Kelantan
Kubang Kerian,
16150 Kota Bahru,
Negeri Kelantan Darul .
[U/P: Kapt. (B) Mustafa bin Dollah]
09-765 5183 (Talian Am)
09-765 5183 (Faks)
019-910 4500 (T/Bimbit)
mustafa@dvs.gov.my
14 Ketua Penguatkuasa Veterinar Cawangan
Jababatan Perkhidmatan Veterinar
PT 2995/ Pt2996
Jalan Perumahan,
Taman Damar,
18300 Gua Musang,
Negeri Kelantan Darul .
[U/P: Tuan Auar Suzli Bin Tuan Abdullah]
09-9121964 (G/line)
09-9122015 (Faks)
019-578 8871(T/Bimbit)
tuananuar@dvs.gov.my
15 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Terengganu
Peti Surat 203,
20720 Kuala Terengganu,
Negeri Trengganu Darul Iman.
(U/P: Encik Mohd Tarmizi bin Othman)
09-6221822 (Talian Am)
09-622 0730 (Faks)
019-936 3120 (T/Bimbit)
tarmizi@dvs.gov.my
16 Ketua Penguatkuasa Veterinar Cawangan
Jabatan Perkhidmatan Veterinar Daerah Besut
22200 Kampung Raja, Besut,
Terengganu Darul Iman.
(U/P: Encik Nor Azizan bin Ismail)
09-6955134 (Talian Am)
09-6955133 (Faks)
019- 942 3809 (T/Bimbit)
azizan@dvs.gov.my
17 Ketua Penguatkuasa Veterinar Negeri
Jab. Perkhidmatan Veterinar Negeri Pahang
Jalan Seri Kemunting 2,
25100 Kuantan,
Negeri Pahang Darul Makmur.
(U/P: Encik Ismail bin Che Ali)
09-513 2277 (Talian Am)
09-514 4043 (Faks)
019-910 0675 (T/Bimbit)
ismail@dvs.gov.my
18 Ketua Penguatkuasa Veterinar Cawangan
Jab. Perkhidmatan Veterinar Daerah Raub,
Jalan Tengku Abdul Samad,
27600 Raub,
Pahang Darul Makmur.
(U/P: Encik Mohd Nasri bin Idris)
09-355 7136 (Talian Am & Faks)
019-910 5596 (T/Bimbit)
nasri@dvs.gov.my
 
  • MOA
  • DOA
  • DOF
  • MARDI
  • FAMA
  • LKIM
  • LPP
  • AgroBank
  • KADA
  • LPNM
  • TEKUN
  • MAQIS
  • MyGov
  • JPA
  • MSC
  • HALAL
  • IIM
  • SMEInfo
  • MyID
  • PEMUDAH
  • BLESS
  • AgroHypermart
  • RTC
  • ASEAN
  • OIE
  • FAO
  • WTO
  • JICA
  • WVA
  • UPM
  • UMK
  • PERHILITAN
  • NRE
  • NRE